Doğalgaz Sobası Tamir ve Bakım Teknik Servisi

Ebrar Kombi Doğalgaz Soba Servisi olarak Bacalı ve Hermetik olmak üzere iki çeşidi olan sobalarda Kurulum, Bakım ve Tamir hizmeti sunmaktayız.

Doğalgaz sobası daha çok küçük boyutlu kapalı alanları ısıtmak için kullanılır. Ebrar Kombi Doğalgaz Soba Servisi olarak Bacalı ve Hermetik olmak üzere iki çeşidi olan sobalarda Kurulum, Bakım ve Tamir hizmeti sunmaktayız.

Doğalgaz sobaları 2 tür yakma sisteminden oluşur.Yeni nesil doğalgaz sobaları otomatik pilli yakma sistemlidir.Bu sobalarda oluşan sorun genelde buji ateşlemesi yapmıyor ise pil değiştirilerek sorun kolayca çözülür.Buji ateşleme yapıp soba yanmıyor ise servis çağırmak gerekir.Firmamızdan gelen yetkili servis ustası pilotta oluşan toz veya örümcek ağını temizleyip sızdırmazlık testini yaptıktan sonra sobanızı sorunsuz bir şekilde devreye alır.

Eski nesil doğalgaz sobaları çakmaklı manyetolu sistemlerdir.Bu sistemlerde sıklıkla karşılaşılan sorunlar genelde buji ateşleme yaptığı halde soba yanmayabilir.Bunun nedeni bujinin pilota olan mesafede sorun olabilir .Çakmak gücü zayıflamış olabilir.Çakmak kablosunda sorun olabilir.Pilot tıkalı olabilir.

Hermetik veya bacalı doğalgaz sobalarında oluşan diğer bir sorunda sobanın eskisi gibi randımanlı ısıtmaması sorunu olması.Bu durumda yetkili servis ustamız doğalgaz sobası brülör yanmasını kontrol eder.Brülör yanması kısk alevli ise servis elemanımız sobaya müdahale eder.

Hermetik veya bacalı doğalgaz sobanızdan gaz kokusu alıyorsanız hemen servise haber veriniz.Bu durumda yetkili servis ustamız önce soba brülör bağlantı flexsini kontrol eder.Doğalgaz sobası kazanı çatlakmı değilmi onun kontrolü yapılır.Doğalgaz sobasının tüm rekor bağlantıları sızdırmazlık kontrolü yapılır.

Doğalgaz sobası gaz valfi dönmüyor ise gerekli kontrol yapıldıktan sonra ya tamiri yapılır veya yenisi ile değiştirilir.

Doğalgaz sobasının kapağı sararması durumunda yenisi ile değiştirilir.

Dogalgaz sobasının cam fitilleri düşmesi durumunda içeriye atık gaz sızmaması için yeni fitiller ile değiştirilir.

Doğalgaz sobasının camı kırılması durumunda içeriye gaz sızmaması için yeni cam ile değiştilir.

Doğalgaz sobası yanarken birden sönmesi durumunda termokupul ve baca kontrolü yapılıp sorun giderilir.

Doğalgaz sobanızdan içeriye su gelmesi durumunda sobanın baca meyil kontrolü yapılır.