Kombi Tamir ve Bakım Teknik Servisi

Kombi bakımının yılda en az bir kez, sonbahar aylarında ya da yaz aylarının başında yapılması öneriliyor.

Evde kombi bakımı nasıl yapılır?
Kombi bakımı her yıl yapılmalı mı?
Servise kombi bakımı yaptırırken nelere dikkat edilmeli?


Uzmanlar yılda en az bir kez yapılması gereken periyodik doğalgaz ve kombi bakımını henüz yaptırmamış olanları uyarıyor. Kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor. Hem olası arızalarının önüne geçmek, hem de doğalgaz faturalarını düşürerek sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın.

Kombi bakım ve tamir ustaları, yıl boyu çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz performans göstermesi için yıllık periyodik bakımın kış gelmeden yaptırılması konusunda uyarıyor. Kombi bakımının yılda en az bir kez, sonbahar aylarında ya da yaz aylarının başında yapılması öneriliyor.

Gecikmeden kombi bakımını yaptıranlar, enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlıyor. Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkardığını hatırlatan uzmanlar, kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin işi alanında uzman kişilere teslim etmeleri gerektiğini de hatırlatıyor.


Peki, evde kombi bakımı nasıl yapılmalı?

  •     Kombi bakımlarında önce, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir.
  •     Ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol edilir.
  •     Daha sonra kombinin içi açılır ve tozlanma durumu kontrol edilir. Tozlanma çok fazlaysa, kombinin tozları temizlenir.
  •     Kombi yanma odasında bulunan brülör temizlenir.
  •     Ardından kombi içerisindeki elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol edilir.
  •     Kombi baca fanı kontrol edilir ve temizlenir.
  •     Daha sonra, genişleme tankı kontrol edilir ve bar basıncı ayarlanır.
  •     Kombi kalorifer dönüş hattında bulunan filtre temizlenir.